Pirmasis kąsnis pirmosios daržovės: Kūdikiui jau 5 mėn.

#naujienlaiškis

Sveikiname Jus ir Jūsų mažylį sulaukus 5 mėnesių! Džiaugiamės kartu su Jumis dėl visko, ko pavyko išmokti Jums ir Jūsų kūdikiui iki šiol. Jis taip nuostabiai gagena savo kalba, juokiasi, atsako šypsena į kitų žmonių šypsenas, kartu suteikdamas daugybę malonių emocijų.

Iki šiol jau tikriausiai daugiau mažiau susidėliojote savo dienotvarkę - kada valgote ir maitinate, o kada miegate. Tai labai svarbu. Kuo panašiau atrodo kiekviena diena, tuo mažylis jaučiasi saugiau. Žinoma, normalu jei kiekviena diena truputį skiriasi, nereikia suplanuoti kiekvienos tikslios minutės ar tiksliai atkartoti praėjusią dieną.

Jūsų laukia daugybė nuostabių pirmųjų kartų ir jei dar neįžengėte, tai jau tuoj įžengsite su mažyliu į naują maisto pasaulį.

5 mėn.

Maistas

Kūdikiai ir šiame amžiuje turėtų valgyti tiek, kiek jiems norisi, taip dažnai, kaip jie to nori. Labai grubiais apskaičiavimais, jie turėtų suvalgyti maždaug 700-1000 ml pieno per parą. Motinos pienu maitinami valgo dažniau, maždaug 6 kartus ar daugiau kartų per dieną, o pieno mišinių užtenka 5 kartų per dieną.

Tokio amžiaus kūdikiams jau galima siūlyti kieto maisto, tačiau galima ir palaukti iki 6 mėnesių. Tai turėtumėte nuspręsti pasitarę su gydytoju. Jei pradėsite duoti paragauti kieto maisto, galite pradėti nuo daržovių arba grūdų. Tai galite nuspręsti pagal tai, koks dabar sezonas. Jei vasara ar ruduo, galite pradėti nuo virtų trintų daržovių košelės - bulvių, cukinijos, brokolio, morkos. Jei dabar pavasaris ar žiema, galite pradėti nuo grūdų košės - miežių, kviečių, grikių.

Rekomenduojame įvesti skirtingą maistą etapais. Tai yra pradėjus primaitinimą nuo bulvės, toliau ją siūlyti bent tris dienas, kiekį palaipsniui didinant. Tik po to pradėti siūlyti kitą daržovę. Ją vėl siūlyti bent tris dienas. Geriausia iš pradžių skonių nemaišyti, kad mažylis susipažintų su jam siūloma daržove. Normalu, kad pirmą dieną jam gali nepatikti. Kartais mažyliui reikia pasiūlyti 10 kartų, kad pradėtų patikti. Niekur neskubėkite su maistu, svarbu, kad ir mažylis maloniai jaustųsi valgydamas. Per prievartą kišti į burną nereikėtų.

Miegas

Šio amžiaus mažyliai naktį miega maždaug 10-12 valandų, kas dvi - tris valadas prabusdami pavalgyti. Kai kuriais atvejais gali ir visai nepabusti naktį. Naktį žadinti valgyti jau nebereikia. Dieną miega apie du - tris kartus iš viso miegodami apie 3-5 valandas per dieną.

Ar žinojote?

Šiame amžiuje kūdikiams labai patinka žaidimai “Kū kū”, kai tėvelis ar mamytė užsidengia rankomis akis, vėliau jas atidengia ir sako “kū kū”. Taip pat jiems labai patinka žaidimai, kai paslepiate kokį nors daiktą, o mažylis jį turi surasti. Pvz.: užklojate pledu žaislą, su kuriuo jis tik ką žaidė. Kūdikiai radę paslėptą daiktą, jaučiasi įveikę jam paskirtą iššūkį. Taip pat tokiu būdu skatinate mažylį judėti, šliaužti, ropoti.

Fizinis Vystymasis

Jūsų mažylis jau lengvai manipuliuoja rankomis, moka perimti žaislą iš vienos rankos į kitą, tiesti ranką tikslingai - tam, kad paimtų norimą žaislą. Stiprinkite šiuos įgūdžius skatindami jį paimti, paduoti, duokite jam skirtingų formų žaislų.

Jūsų mažylio rega ir klausa jau beveik pilnai išsivysčiusi. Jis geba suktis į tą pusę, kurioje girdi garsus ar balsus. Dabar mažylis pradeda pastebėti, kai jį kviečiate vardu. Dažnai jam sakykite, koks jo vardas, dažnai sakykite paprastus žodžius: “mama”, “tėtė” ir pan. bei rodykite, kur jie yra. Taip jis pradės atskirti, kas ką reiškia.

Psichologinė raida

Šiame amžiuje mažyliai mėgsta daug kalbėti savo kalba, jau moka juoktis balsu. Skatinkite jo kalbą - kuo daugiau kalbėkite su juo, žiūrėdami jam į akis, iš arti, kad kūdikis matytų, kaip juda jūsų lūpos. Rodykite įvairias grimasas, liežuvį.

Jūsų kūdikis vis panašėja į mažą asmenybę, gebančią išreikšti savo emocijas. Su spindinčia šypsena rodo, kad yra laimingas. Su nusivylusiu verkšlenimu tampa aišku, kad jam rengtis nepatinka. O jei nenori būti maitinamas košelėmis, tai tiesiog neatvers burnos.