Mažylis ruošiasi ateiti į šį pasaulį: 35 nėštumo savaitė

#naujienlaiškis

Sulaukus 35 nėštumo savaičių, įžengiate į 8 nėštumo mėnesį, taigi jums lieka maždaug vienas mėnuo nėštumo.

Iki gimdymo liko: maždaug 5 savaitės.
Svoris: 2.154-3.036 kg.
Ūgis: maždaug 46.2 cm.
Vaisiaus dydis: maždaug kaip melionas.

MMR vakcina

Vaisius vis dar gimdoje

Jūsų mažylis šiuo laikotarpiu pradeda ruoštis ateiti į šį pasaulį. Dažniausiai iki šios savaitės vaisius gimdoje įsitaiso galvyte žemyn į gimdos kaklelį. Šiuo metu vaisiaus kūne kaupiami riebalai, toliau auga ir vystosi smegenys, o visi kiti vidaus organai jau susiformavę ir pasiruošę gimimui. Likusios savaitė skirtos priaugti šiek tiek svorio ir sustiprėti.

Išnešiotas naujagimis - tai toks naujagimis, kuris gimė 37- 42 nėštumo savaitę ir sveria nuo 2500 iki 4200 g (kai kurie ir daugiau).

Įdomu!

Šiuo laiku stulbinamai greitai vystosi vaisiaus smegenys! Kaukolė, kuri supa šias nuostabias smegenis išlieka minkšta. Ne dėl to, kad neišsivystė! Tam yra ypatinga priežastis! Dėl to, kad kaukolė išlieka minkšta, jos kaulai paslankūs, jūsų mažyliui gimdymo metu bus lengviau prasiskverbti gimdymo takais.

Motinos kūnas

Mamos kūnas taip pat ruošiasi: galite jausti, kaip pradeda susitraukinėti gimdos raumenys - tai paruošiamieji sąrėmiai. Juos atskirsite, nes jie būna nereguliarūs ir savaime praeinantys. Gimdos raumenys taip ruošiasi, treniruojasi tai dienai, kai turės susitraukinėti visa jėga.

Ar žinojote, kad matuojant atstumą nuo gaktikaulio viršaus iki gimdos dugno, išmatuojamas atstumas centimetrais atitinka nėštumo savaičių skaičių. Tai reiškia, jei dabar akušerė jums pamatuotų šį atstumą, veikiausiai jis būtų apie 35 cm.

Dar vienas dalykas jus tikriausiai vėl pradeda kamuoti kaip ir pirmame nėštumo trimestre - tai dažnas noras šlapintis. Šiuo laikotarpiu tai jaučiate ne dėl hormonų pokyčių, o dėl to, kad vaisiaus galvytė, įsistačiusi į mažąjį dubenį, spaudžia šlapimo pūslę. Be to, galite pradėti jausti norą staiga " čia ir dabar" šlapintis. Normalu ir tai, kad sumažėja šlapimo pūslės kontrolė, ypač kai kosite, čiaudite ar juokiatės (tuo metu padidėja slėgis pilve ir sunkiau kontroliuoti šlapinimąsi).

Suprantama, kad visa tai nemalonūs pojūčiau, tačiau jokiu būdu nemažinkite išgeriamų skysčių kiekio. Stenkitės daug gerti. Svarbu kuo geriau ištuštinti šlapimo pūslę. Bandykite pasilenkti, kai šlapinatės, žinoma atsargiai, neprarandant pusiausvyros. Jei reikia, naudokite higieninius įklotus. Labai svarbu reguliarūs Kėgelio pratimai, sutvirtinantys gimdos dugno raumenys ir padedantys išvengti nėštumo sukelto šlapimo nelaikymo.

Patarimai šiai savaitei

  • Pasidomėkite arba dar kartą paskaitykite apie gimdymo skausmo mažinimo būdus. Šiais laikais yra įvairiausių būdų, kaip sumažinti gimdymo skausmus, tiek medikamentinių, tiek nemedikamentinių. Verta apie visus juos žinoti, kad būtų galima nuspręsti gimdymo metu. O kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus būtų gerai pasimokyti iš anksto.
  • Maždaug 75% nėščiųjų vargina nemiga. Ypač nėštumo pabaigoje, kai taip reikėtų kokybiško poilsio. Pamėginkite prieš eidama miegoti, viską atlikti rutiniškai, pavyzdžiui: šiek tiek paskaityti, tuomet eiti maudytis, atlikti meditaciją ar atsipalaidavimo pratimus ir tuomet eiti miegoti. Jei nepavyksta užmigti po 20-30 minučių lovoje, išlipkite, sugalvokite kokį nuobodų darbelį, pvz.: rūšiuoti naujagimio rūbelius, ir jį atlikusi vėl bandykite užmigti. Venkite ekranų, įtampos prieš miegą.